Chodby

Xavierova škola pro nadanou mládež je místo, kde se mladí mutanti mohou vzdělávat a učit se ovládat své schopnosti. Nachází se u městečka Salem, adresou 1407 Graymalkin Lane.

Re: Chodby

Příspěvekod Sandy » 3. 09. 2014 11:17

>>Kuchyň a jídelna

Bác! Ozvalo se zadunění a já jsem viděla, jak Faith leží na zemi jak dlouhá, tak široká. Chvíli jsem čekala a hleděla jsem na dívku. Když jsem ale viděla, že je v pořádku, nahlas jsem se zasmála. Celá ta situace byla vážně komická. Tedy spíše nemotornost Faith. Zakopnout o vlastní nohu v široké místnosti, to se jen tak někomu nepovede.

S úsměvem od ucha k uchu jsem doběhla k dívce a podala jí ruku. Pomohla jsem jí postavit se na nohy. "Jsi v pořádku? Na takový pád musí mít člověk talent. Není to tvé další nadání, o kterém ses mi nezmínila?" Nahlas jsem se zasmála. "Omlouvám se, nechci být škodolibá, ale tohle byla první věc, která mě tu opravdu pobavila."

Prohlídla jsem si obraz, který Faith tolik zaujal. Na plátně byla vyobrazena nějaká abstrakce. Tomuto umění absolutně nerozumím. Asi mám malou představivost. Mám raději věci tak, jak jsou ve skutečnosti. Přelétla jsem pohledem zpět k mé nové kamarádce. "Co tě na tomle zaujalo, prosím tě? Vždyť je to jen několik nesourodých tahů štětcem." Prstem jsem ukázala na jeden obraz, který visel na protější stěně, směrem zpět ke kuchyni. Na něm byla vyobrazena krajina. "Tomuhle já říkám umění."
Obrázek
Sandy
Mutanťátko
Mutanťátko

Příspěvekod Faith » 3. 09. 2014 15:34

Chytla jsem se nabízené ruky. "No, to je můj dech beroucí talent už od té doby, co jsem se naučila chodit. Zakopnout v nejnevhodnějším okamžiku. Jednou jsem zakopla a rozplácla se přímo na chodníku před skupinou pěti kluků. Dokonalý trapas. Ale pomohli mi na nohy. Teda hned potom, co se přestali svíjet smíchy."

Postavila jsem se a podívala se na krajinu, která se Sandy líbila. "Jo, ta je dobrá. Ten obraz mě zaujal, protože mám pocit, že jsem ho už někde viděla.."

Popadla jsem svůj kufr a táhla ho chodbou až dozadu. Na třetí pokus se mi podařilo najít místnost, která se nejvíc podobala ubytovně. "Jdeš?" zeptala jsem se Sandy, a zmizela ve dveřích.

>> Pokoje - Studentská ložnice č.1
Faith
Mutanťátko
Mutanťátko

Příspěvekod Helios » 13. 04. 2015 2:31

Dan potvrdil, že navrhovaná trasa se mu také líbí a poté se mi ještě chtěl podívat na to rameno. Sundávat celé triko se mi nechtělo, tak jsem druhou rukou roztáhl límec tak, aby se rameno odhalilo. Faith mě označila za rozeného průvodce. No jo, praxí se člověk dost naučí. Profesor mě ještě poprosil, abych byl na nováčka hodný. Jako bych byl někdy na někoho zlý, pokud si to nezasloužil. A odcházel(odjížděl) spolus Faith ven, asi do zahrady. Mezitím, co mi Dan okukoval rameno a možná s ním něco dělal spustil jsem vodopád rad, jak se tu orientovat. "Mě se z počátku osvědčilo nejlépe umět cesty odsud, z hlavní haly. Protože vždy, když jsem se ztratil, našel jsem cestu sem. Jen do koupelny je nejlepší umět trasu rovnou z pokoje. Tenhle dům vypadá jako jedno velké bludiště, kterým i trochu je, ale vše tu má určitý řád a když se ho naučíš, což je otázka nedlouhé doby bydlení zde, tak už nebudeš potřebovat halu na pomoc při orientaci a najdeš trasu sám odkudkoli a kamkoli." Vysypal jsem ze sebe lehce zbrkle a doufal, že Dan pochopil, co jsem mu tím chtěl říci.
Helios
Výkonný mutant
Výkonný mutant

Příspěvekod Solidshock » 15. 04. 2015 22:11

Když si Helios roztáhl košili, ucítil jsem lehké bodnutí v podbřišku a mírně vyvalil oči. No ne... Ty svaly... Na moment jen ztuhnu a zírám. Pak mi chvilku trvá, než se vzpamatuji a začnu fungovat. Přeci jen si nedělej iluze. Jaká je možnost? Takřka nulová! okřiknu sám sebe. Když zkoumám Heliosovo rameno, mírně ho prohmatám, ale snažím se ho dotýkat opravdu lehce, abych mu nepůsobil zbytečnou bolest. Přitom se snažím poslouchat jeho roztomilé breptání, ze kterého jsem vyrozuměl, že dům je spletitý a mám si najít orientační bod. Kývnu hlavou na souhlas. "Mám dojem, že je to vykloubené. Mohl bych ti to spravit, pokud chceš." řeknu a čekám na jeho odpověď.
Dan Winchester
Solidshock
Crystallic beauty is as dangerous as infinite.
Solidshock
Mutanťátko
Mutanťátko

Předchozí

Zpět na Škola