Phoenix

Přehled všech schválených mutantů.

Phoenix

Příspěvekod Phoenix » 2. 02. 2014 21:12

Obrázek

JEAN GREY| ŽENA| 17 LET| AMERIČANKA

Schopnosti: Telepatie a telekineze


Obrázek


Obrázek
Obrázek
Jean se neřadí a nikdy se nejspíš nebude řadit mezi příliš vysoké osobnosti. Už na první pohled by se dala označit se svými pouhými 162 cm za špunta věkem odhadovaného na studenta prvního stupně základní školy. Kdo ji ale neodsoudí příliš rychle a blíže si ji prohlédnete, zjistí, že její postava dávno ztratila nevinné dětské křivky a vystřídaly jí naopak ženštější. Není žádným tajemstvím, že jí její „malost“ štve, protože díky ní mají lidé tendenci Jean téměř okamžitě podceňovat a zařadit mezi zcela neškodné bytosti. Co však dívce chybí na vzhledu, dohání velmi slibně na schopnostech a charakteru.
Její jemně zvlněné vlasy, které má po většinu času stažené do střapatého culíku nebo volně rozpuštěné, nesou světlý odstín rezavé, který má v létě sklony se zabarvovat skoro až do nejsvětlejších odstínů blond. Ve světle zelených očích, které zdědila po matce (stejně tak, jako většinu rysů, včetně štíhlé postavy) a v nichž se neustále zračí přebytek energie, bedlivě sledují svůj cíl. Při rozhovoru je neupíná nikam jinam, než do očí druhé osoby. Drobný nos, malé uši a nezlomný charakter má však výhradně po otci. Na tváři jí vždy hraje přívětivý úsměv, její chůze bývá velmi svižná a energická. Dalo by se říct, že z ní přímo kypí energie a chuť do života.
Když je nervózní nebo má strach, často si prsty mne levé zápěstí za zády a uhýbá očima k zemi, kde se většinou snaží najít svůj klid a řešení v jakékoliv prekérní situaci. Nejednou se ale stalo, že kolem sebe nechala levitovat i lehké věci o velikosti knihy, aniž by to dokázala ovládnout.
V oblékání dává přednost obyčejným džínsům (nesnáší ale mrkváče, ty na ní neuvidíte a už vůbec jí nedonutíte si je obléct, natož v nich vyjít ven) a bezmezně miluje bavlněné svetry všech možných barev. Během společenských příležitostí jí nedělá větší problém se obléct do šatů a vzít si boty na podpatku. Jejími neoblíbenějšími barvami jsou zelená, rudá a bílá.

Obrázek
Jean se rozhodně nedá označit za plaché stvoření, ale není ani lehké vyhledat její společnost vzhledem k tomu, že se neustále snaží vyhledávat klid na své cvičení a meditaci. Už od mala je to hodně zvídavá dívka, v jejichž očích se neustále zračí údiv a nasává do sebe informace jako dychtivý student toužící po vědomostech a vzdělání. Dnes už na ní není ono zapálení příliš poznat, avšak v hloubi jí samotné stále dřímá malé dítě, které má chuť zkoumat neznámé a vědět o světě co nejvíce.
Je velice laskavá a to nejen v jádru, ale i napovrch, kdykoliv se jí tedy na něco zeptáte, ráda vám poradí, pokud to bude v jejích silách. V mnoha případech dává přednost ostatním před sebou, což souvisí s jistou obětavostí, s níž by se nejspíš postavila i před jedoucí auto, jen aby zachránila druhou osobu. Netrpí sebevražednými sklony, pouze se nepovažuje za osobu natolik postradatelnou, aby si nedovolila riskovat víc, než by si troufl jiný mutant. Nebojí se tedy vrhnout do většího nebezpečí, často ale ne z důvodu nebojácnosti jako spíše díky dostatečně vysokému sebevědomí. Důvěřuje svým schopnostem, i když se někdy děsí, v jakém rozsahu se mohou projevit, a proto v normálním životě trochu váhá svou sílu nadarmo použít.
Téměř vždy ale překypuje živou, pozitivní energií, kterou občas nevědomky šíří kolem sebe, a tak se nad ní neustále vznáší prapodivná směsice klidu, energičnosti a radosti. Štědře rozdává úsměvy přátelům a protivníkům věnuje chladné pohledy a jistou dávku ignorace, koneckonců nic jiného si ani nezasluhují.
Kromě jejích ušlechtilých vlastností je ale třeba zmínit i ty špatné, neboť každá karta má dvě strany. Je hodně náladová a to díky bytosti Phoenix (o níž ještě neví), která v ní přebývá už od dětství. V takových chvílích se odebírá do ústraní a medituje na doporučení profesora Charlese Xaviera, aby v sobě znovu našla klid a rovnováhu. Menším zlem a zároveň vlastností je hrdost. Velice snadno se urazí a tenhle stav u ní může trvat v řádcích měsíců. Pokud se jí ale omluvíte, je vždy ochotná dotyčnému odpustit, pokud si je jistá, že byla chyba na jeho straně. Sama ale svou chybu nerada přiznává a k omluvám se schyluje tiše a pokorně, což přímo láme její hrdost na kusy. Ví ale moc dobře, že chyby jsou projevem lidství a omluva zase projevem charakteru. Raději tedy dává přednost čistému stolu než pomyslné hrozbě visící ve vzduchu, která je téměř na spadnutí.
Své soukromí si bedlivě chrání a jen tak se nikomu nesvěřuje. Podobně ostražitá je i při výběru opravdových přátel. Má svá osobní pravidla a kamarády si hledá stejnou cestou, jako kterýkoliv jiný člověk. Nepovažuje za zdvořilé se při seznámení s někým novým navážet někomu do hlavy, někdy tomu ale zkrátka nezabrání a hrdá na to není.
Smrti se nebojí, největší strach má ze sebe samé a z toho, co by mohla dokázat. Stále hledá hranici svých schopností a zatím jí nenalezla.

Obrázek
Jean se narodila před sedmnácti lety Johnu a Elaine Greyovým v New Yorku. Její otec pracoval jako profesor historie na tamní Bard college a matka vlastnila větší knihkupectví. Dalo by se říct, že dívka prožívala první desetiletí svého života naprosto bezproblémově a absolutně netušíc, čeho všeho je schopná. To ale skončilo úderem desátého roku jejího života projevem telepatických schopností. Stalo se tak po velkém citovém vypětí, kdy Jean viděla umírat svou kamarádku v nemocnici na leukémii a zachytila její myšleny a pocity těsně před její smrtí. Pro ni už tak emocionální zážitek si nechala pro sebe, ale to, co mělo přijít, se rozhodně zastavit nedalo. Ve třinácti se situace začala vyhrocovat a u Jean se začaly projevovat i zbytky mutace v podobě telekineze. Při sebemenším rozrušení kolem ní začaly levitovat lehké předměty velikosti fotbalového míče. Její síla ale každým dnem rostla a stávala se téměř neovladatelnou. Obzvlášť se Jean děsila zůstat sama ve větším shluku lidí, jejichž myšlenky na ní dotíraly ze všech stran a nedokázala se na nic pořádně soustředit.
Když před jejich domem jednoho dne zastavil Charles Xavier, byla její moc na tak nízký věk ohromná a nezvladatelná. Rodiče se k celému problému stavěli jako k jakési nemoc, kterou jejich dcera trpí, ale byli to hlavně oni, kteří iniciovali setkání Jean s profesorem X. Bylo to poprvé, kdy se dívka setkala s opravdovým mutantem. Charles byl jakýmsi dívčiným světlem, které ji provedlo absolutní tmou k poznání, kým doopravdy je a čím by mohla být, kdyby se naučila své schopnosti ovládat. Se souhlasem Jeaniných rodičů, že bude studovat pod dohledem profesora X, se dívka odstěhovala do institutu pro nadanou mládež a odstartovala tak úplně novou kapitolu svého života.
Krátce po příchodu na školu vytvořil Charles u dívky psychické bariéry, aby oddělil nespoutanou moc Phoenix od osobnosti Jean. Alespoň do doby, dokud nebude dost silná, aby onu pradávnou entitu v sobě dokázala ovládnout. Zatím využívá jenom nepatrný zlomek těchto schopností.
Škola profesora Xaviera se jí stala druhým domovem, kde usilovně studuje již několik měsíců a čas od času jezdí navštěvovat své rodiče do New Yorku. Charles Xavier je její momentálně nejbližší osoba, na jejíž moudrost a radu se spoléhá ze všeho nejvíce, hlavně v situacích, kdy si neví rady se svými schopnostmi. Vzhledem k tomu, že se nikdy nestala obětí nějaké strašlivé události, při níž se projevily její schopnosti, uvědomuje si, jaké štěstí vlastně měla, když jí profesor X našel včas a přivedl mezi ostatní mutanty.

Obrázek
Fyzické, sociální: Jak již bylo zmíněno, Jean je relativně malá dívka bez rambových svalů a hyením stiskem. Pokud by nastala situace, kdy se bude muset bránit proti nebezpečí, rozhodně se nebude spoléhat na svou fyzickou zdatnost, ale spíše mutaci a vlastní myšlení. Díky své drobné postavě je ale relativně mrštná, atlet z ní ale bez řádného výcviku asi nikdy nebude.
Nemá problém začlenit se do kolektivu a její poměrně přátelská povaha se ve společnosti neztratí. V současnosti ovládá obstojně kromě angličtiny také francouzštinu.

Mutace: Jean je rozená telepatička a telekinetička, avšak nutno dodat, že telekineze je prozatím její primární schopností, kterou rozvíjí. Díky této vlastnosti je v současnosti schopna zvednout těžší předměty jako je komoda nebo skříň, dovede hnout s autem, ale s obtížemi. S domem rozhodně ještě nepohne nějakou chvíli. Mimo to dokáže na omezenou dobu kolem sebe vytvořit silové pole, přes které neprojde ani kapka vody. Tahle schopnost se ale u ní projevuje převážně ve stavech nejvyššího ohrožení a vyvolat ji bez vnějšího impulzu jí stále činí problémy. Obstojně však díky telekinezi levituje a dokonce i létá.
Co se telepatie týče, je skutečně velmi omezená díky Phoenix, nespoutané a pradávné bytosti, která na Jean hostuje a v plné síle nabírá téměř božských schopností, mezi které patří například oživování mrtvých a ovládá telepatii a telekinezi ohromné síly. Tato obávaná entita je od Jean oddělena psychickou bariérou, kterou u ní vytvořil profesor X a rozdvojil tak Jeaninu osobnost. To je také jeden z důvodů, proč je občas náladová.
Díky telepatii je schopná slyšet myšlenky ostatních, nedělá jí problém komunikovat s jiným mutantem pomocí myšlenek, ovšem s druhým telepatem je to mnohem snazší. Promítnout někomu své obrazy je ale pro ni obtížnější a musí na ně vynaložit větší úsilí než na tvorbu silového pole. Telepatie jí pomáhá také zachytit nálady jednotlivých lidí, a v případě nouze je dokáže i vnitřně uklidnit. K tomu je ale zapotřebí, aby s danou osobou byla ve fyzickém kontaktu (přinejmenším aby ji držela za ruku, za rameno, atd.) Bez větších snah ale ucítí přítomnost mutanta v okolí pět seti metrů.

Důležitá poznámka: Jean neví o přítomnosti Phoenix ve vlastním těle.
Obrázek
Uživatelský avatar
Phoenix
Mutanťátko
Mutanťátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: 2. 02. 2014 19:30

Re: Phoenix

Příspěvekod Banshee » 3. 02. 2014 19:57

Vítej u nás, a rovnou k věci - za mě máš ano :)
Uživatelský avatar
Banshee
Želva ninja
Želva ninja
 
Příspěvky: 200
Registrován: 3. 12. 2012 15:06

Re: Phoenix

Příspěvekod Beast » 21. 07. 2015 18:45

Taky z popela venku.
Uživatelský avatar
Beast
Zmutovaná fretka
Zmutovaná fretka
 
Příspěvky: 195
Registrován: 1. 12. 2012 19:30


Zpět na Postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron